enova365

co to jest?

System enova365 to rodzaj oprogramowania, które służy do planowania zasobów przedsiębiorstwa.

System został napisany z myślą o księgowych, którzy chcieli posługiwać się ergonomicznym narzędziem informatycznym usprawniającym codzienną pracę. Z upływem czasu, narzędzie było stale rozwijane i udoskonalane. Pojawiały się kolejne moduły – do obsługi magazynów i zarządzania sprzedażą, do obsługi kadr i płac, do zarządzania relacjami z Klientem, do ewidencji środków trwałych oraz do zarządzania produkcją.

Dziś system ERP enova365 to koncepcja organizacji pracy firmy, gdzie przebieg procesów biznesowych realizowany jest w wielu etapach i przez wielu uczestników, według odpowiednio przygotowanego zestawu reguł.

Program dla firm enova365 oparty jest na jednej wspólnej bazie danych. Taka budowa sprawia, że sprawdza się on w każdej dziedzinie prowadzonego biznesu.

enova365 pomaga w gromadzeniu danych oraz porządkowaniu i integracji wszystkich obszarów funkcjonowania firmy. System ERP sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zarządzanie procesami biznesowymi wymaga wsparcia informatycznego.

Rozwiązanie wdrażane najczęściej w biurach rachunkowych lub w dziale księgowości w firmach. Moduł daje możliwość m.in. prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów, Ksiąg Handlowych, przygotowania dekretów i ewidencji dokumentów. Można w nim też przygotowywać zestawienia finansowe, deklaracje CIT i PIT, ewidencję rozrachunków czy rozliczenia międzyokresowe kosztów.

Moduł enova365 dedykowany zarówno mikroprzedsiębiorcom, jak i większym firmom i dużym korporacjom. Oferuje m.in. obsługę magazynów, ewidencję dokumentów magazynowych, obroty magazynowe, wystawianie faktur sprzedaży i zakupu, prowadzenie kartotek towarowych, wystawianie ofert i zamówień oraz tworzenie kartotek kontrahentów.

Sprawdzi się w każdym przedsiębiorstwie gdzie zatrudniani są pracownicy. Ten moduł enovy365 umożliwia m.in. ewidencjonowanie czasu pracy, naliczanie wynagrodzeń, sporządzanie deklaracji ZUS i PIT. Bardzo użytecznym narzędziem jest pulpit pracownika oraz pulpit kierownika, z którego można skorzystać gdy chce się na przykład sprawdzić stan urlopów, czas pracy czy wysłać/zaakceptować wniosek urlopowy.

Ten moduł enovy365 stanowi rozbudowany CRM wspierający relacje z Klientami. W module możemy np. prowadzić kartoteki kontrahentów, gromadzić dane kontaktowe Klientów, gromadzić informacje o leadach oraz rejestrować i analizować lejki sprzedażowe. System ten umożliwia także optymalizację kosztów w firmie i tworzenie wszelkiego rodzaju raportów.

Moduł enova umożliwiający kompleksową kontrolę środków trwałych, m.in. prowadzenie kartotek środków trwałych, zakup i przyjęcie środków trwałych, zmianę ich miejsca użytkowania, amortyzację, likwidację czy zmianę wartości.

Ostatni z omawianych przez nas modułów enovy365 dedykowany jest głównie przemysłowi produkcyjnemu. Z powodzeniem stosuje się go też na przykład w branży farmaceutycznej. Ten moduł enova umożliwia tworzenie receptur, definiowanie surowców, produktów, półproduktów, czasu potrzebnego na daną operację oraz ewidencjonowanie technologii.

Wdrożenie enova365 w firmie

krok po kroku

Analiza

wdrożenie systemu enova365 to czasochłonny proces, podczas którego zaangażowanych może być wielu pracowników na różnych stanowiskach. Aby dobrze się do niego przygotować, musimy w pierwszym kroku przeprowadzić szczegółowe rozmowy z Klientem na temat jego potrzeb. Podczas spotkania sprawdzamy czy konieczna będzie personalizacja enova365. Dowiadujemy się czy trzeba będzie stworzyć dodatkowe funkcjonalności, np. specyficzny raport czy import danych. Etap analizy zamyka się czasami w jednym spotkaniu. Bywają też bardzo duże wdrożenia (np. w bankach) gdzie sama analiza sytuacji może potrwać kilka miesięcy a przygotowane przez nas wytyczne mają 90 stron. Są to oczywiście ekstremalne sytuacje i dotyczą ogromnych przedsiębiorstw.

Budowa

ten etap wdrożenia systemu erp polega na jego dokładnej parametryzacji. Przykładowo, w module księgowość ustawiamy właściwą Klientowi formę opodatkowania. Dodatkowo, jeśli jest taka potrzeba, piszemy spersonalizowane rozwiązania, np. tworzymy specyficzny raport, integrację czy migrację danych. Wszystkie elementy systemu są przez nas dokładnie sprawdzane. Tworzymy interfejsy i migrujemy dane na środowisko testowe.

Uruchomienie

w trakcie tego etapu dochodzi do przeniesienia realizacji ze środowiska deweloperskiego na środowisko produkcyjne – do nowego systemu ERP. W tym czasie szkolimy pracowników, którzy będą pracować na systemie enova365.

Okres stabilizacji

Pracownicy zaczynają pracować na systemie. Jeśli pojawią się jakieś błędy lub okaże się, że Klient potrzebuje jeszcze jakiegoś dodatkowego rozwiązania, to jest to etap, w którym realizujemy tego typu prace. Pomagamy też pracownikom w bieżącej pracy na systemie. Ukończenie okresu stabilizacji oznacza finalizację projektu wdrożenia systemu ERP enova365.

Wybierz model zakupu
systemu enova365

Zakup

kupując system ERP enova365, stajesz się właścicielem licencji. Gdy pojawią się nowe wersje oprogramowania, w każdym momencie możesz swoją zakupioną wersję zaktualizować.
Jest to idealnie rozwiązanie dla firm, które korzystają z różnego rodzaju dotacji na zakup sprzętu do swojej firmy.

Abonament

rozwiązanie powstało z myślą o mniejszych firmach, które dynamicznie się rozwijają. W ramach miesięcznego abonamentu, otrzymujesz dostęp do wybranych przez siebie modułów. W miarę rozwoju firmy, możesz modyfikować ilość dostępów i zakres wykorzystania oprogramowania.

Chmura

jest to również oferta abonamentowa, z tym, że z korzystasz z oprogramowania enova365 zdalnie (przez telefon lub przeglądarkę).
W pakiecie otrzymujesz serwer w chmurze, wraz z aktualizacjami i backupami. Plusem tego rozwiązania jest to, że nie musisz inwestować w zaplecze IT. Idealne rozwiązanie dla firm, w których pracuje się w trybie „home office”.

Skontaktuj się z naszym ekspertem od wdrożeń i umów się na bezpłatną prezentację wybranego modułu enova365

Krystian Łysiak

Specjalista ds. wdrożeń ERP

534 451 863