Nasze usługi

Jesteśmy zespołem analityków, wdrożeniowców i programistów działających w branży IT od kilkunastu lat. Naszą specjalizacją są wdrożenia systemu enova365. Zapewniamy też kompleksową obsługę informatyczną, audyty, outsourcing usług i doradztwo w obszarze IT. Więcej o naszych usługach można przeczytać niżej.

Analiza procesów biznesowych, consulting i doradztwo w celu doboru optymalnych rozwiązań IT

Klienci często chcą usprawnić działanie swojej firmy poprzez wdrożenie rozwiązań informatycznych, takich jak na przykład system ERP czy workflow.

Często zdarza się jednak, że nie do końca są świadomi, czego potrzebują i jakie narzędzia mogłyby wesprzeć funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

W takich sytuacjach dobrym pomysłem jest skorzystanie z consultingu informatycznego, którego celem jest identyfikacja potrzeb, a potem zdefiniowanie i wdrożenie odpowiednich rozwiązań IT. W zależności od potrzeb Klienta, mogą to być na przykład narzędzia usprawniające przepływ dokumentów, zarządzanie Klientami, czy kontrolę kosztów. Proces consultingu rozpoczynamy od dokładnej analizy sytuacji przedsiębiorstwa i zbadania jego potrzeb. Następnie definiujemy jakie narzędzia usprawnią wyznaczone przez Klienta obszary, jakie korzyści przyniosą firmie oraz jakie problemy rozwiążą.

Wdrożenia systemu enova365

Specjalizujemy się we wdrożeniach systemu enova365, który jest jednym z najnowocześniejszych narzędzi ERP dostępnych na runku. Jednocześnie system enova365 daje szerokie możliwości dostosowania go do potrzeb danego przedsiębiorstwa i zawsze pozostaje zgodny z obowiązującymi polskimi przepisami. Więcej informacji na temat enova365 znajduje się tutaj

Kompleksowa obsługa informatyczna, wsparcie i rozwój infrastruktury IT

Infrastruktura IT to zespół komponentów niezbędnych do funkcjonowania i zarządzania środowiskami informatycznymi w firmie.

Komponenty możemy podzielić na 2 grupy:

  • Sprzęt (komputery, serwery, routery, koncentratory)
  • Oprogramowanie (systemy CMS, CRM, ERP, systemy operacyjne, serwery www)

Od prawidłowego funkcjonowania infrastruktury IT zależy rentowność przedsiębiorstwa. Przykładowo – przerwy w dostępie do serwisu www czy awarie serwera oznaczają przestój w pracy, brak możliwości generowania obrotów czy brak kontaktu z Klientami.

Dlatego tak ważne jest prawidłowe zbudowanie infrastruktury, a potem stała piecza nad jej funkcjonowaniem i rozwojem.

Doradztwo w projektach IT

Aby projekt informatyczny odniósł sukces, niezbędne jest jego szczegółowe zaplanowanie i przygotowanie.

Etap przygotowań polega na analizie potrzeb Klienta, analizie procesów biznesowych wewnątrz przedsiębiorstwa oraz analizie posiadanych zasobów i kompetencji. Na podstawie wyników, proponujemy dopasowane do Klienta rozwiązania technologiczne.

Oprócz fazy przygotowań, zapewniamy też nadzór na realizacją projektu, kontrolę jakości i w razie potrzeby zarządzanie sytuacjami kryzysowymi.

Projektowanie i integracja systemów IT

W miarę rozwoju przedsiębiorstwa powstają nowe potrzeby informatyczne, a co za tym idzie, pojawiają się nowe narzędzia używane w firmie. Mogą to być różnego rodzaju aplikacje, systemy ERP, narzędzia do wysyłania mailingu czy oprogramowania biurowe.

Integracja systemów IT polega na połączeniu istniejących programów tak, aby możliwy był przepływ danych między nimi. Dzięki integracji, dane z różnych systemów trafiają do jednego miejsca. Korzyści z integracji systemów IT jest wiele. Przede wszystkim, ułatwia ona analizę danych – sprawia, że są bardziej przejrzyste i spójne. To z kolei pomaga podejmować decyzje biznesowe i usprawniać procesy w przedsiębiorstwie.

Spójne dane w jednym miejscu, to też lepsza komunikacja wewnętrzna, sprawniejsza wymiana informacji i efektywniejsza współpraca z kontrahentami.